• https://www.facebook.com/pages/Isparta-T%C3%BCrk-Oca%C4%9F%C4%B1/1565890796990196
 • https://twitter.com/IspTurkOcagi

" TÜRK OCAKLARI - KAMU YARARINA ÇALIŞIR DERNEK"    "Türk Ocağı, Türk’ün has ocağı, varlık ve birlik ocağı,yüksek alevlerle tütsün, muhitine nurlar saçsın; yaşasın ve yaşatsın.Türk Ocağı, Türklük güneşinin ocağıdır. Asırlarca bunu söndürmek için çalıştılar. Bu ocak hepimizi aydınlattı." (1923 Kemal Atatürk )

FAALİYETLER

Isparta Türkocağı Haziran ayı faaliyetleri


Diyarbakır Lice'de bir Askeri Birlikteki Bayrağımızı indiren Bölücülerin bu hain girişimini protesto eden, aralarında Türkocağı'mızın da bulunduğu "Bayrak İnmez,Ezan Dinmez,Vatan Bölünmez"diyen Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları" Bayrağa Saygı Yürüyüş ve Mitingi" düzenlendi.

Türkocakları Isparta Şubesi yönetimi 30 Mart Mahalli idareler seçimlerinde tekrar Isparta Belediye başkanı seçilen Yüksek Mimar Sayın Y.Ziya Günaydın'a,Senirkent Belediye Başkanı sayın Erol Civelekoğlu'na,Yalvaç Belediye Başkanı Sayın Halil Hilmi Tütüncü'ye,Şarkikaraağaç Belediye Başkanı Sayın İsa Çarkacı'ya,Eğirdir Belediye Başkanı Sayın Ömer Şengöl'e, Sarıidris Belediye Başkanı Sayın Ramazan Pala'ya ve Sav Belediye Başkanı Sayın Mustafa Avşar'a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

SDÜ de okuyan Gençlik kollarına mensup gençlerimizin 2 günlük Çanakkale Şehitlik ziyaretlerine katkıda bulunan İYAŞ Yönetim kurulu Başkanı Sayın Bahattin Şenol'u makamında ziyaret eden Ocak Yönetimimiz bir teşekkür şildi takdim etti.____________________________________________________________Isparta Şubesi Mayıs 2014 Faaliyetleri

1-SDÜ okuyan öğrencilerimize Türkocaklı hanımlarımızın hazırladıkları ürünlerle  verilen kahvaltılar serisinin Mayıs ayı bölümü 3 Mayıs Türkçüler Günü anma proğramı çerçevesinde Yazılıkanyon Tabiat parkında  gerçekleştirildi.Ocak önünden  sabah 9 da hareket eden 7 otobüsteki 300 katılımcı ile gerçekleşen etkinlikte  kahvaltı veridi, akşama doğru piknik-mangal yapıldı ve 3 mayıs Türkçüler gününü işleyen sosyal proğram gerçekleştirildi .Genel merkezimiz Denetleme kurul başkanı Prof.Dr.Rasih Demirci ile temsil edildi.Öğrenciler ile Ailelerin kaynaştığı proğram ile bu sezonun kahvaltıları sona ermiş oldu.

2-  Türkocakları Isparta şubesi Gençlik kollarına mensup 46 SDÜ Öğrencisi Türkiye Cumhuriyetinin Ön Sözü olan Çanakkale Savaşlarının yaşandığı bölgeye bir Tarih ve Kültür gezisi düzenledi.10-12/5/2014 tarihlerini içine alan gezide bu toprakları bize Vatan yapan, bu Ülkenin gerçek sahipleri olan Şehitlerimize mahallinde fatihalar okundu.Gezi gurubumuz Çanakkale Türkocağı yetkililerince karşılandı. Tahsis ettikleri rehberleri eşliğinde, Şair'in "Dur yolcu.Bilmeden gelip bastığın bu toprak, bir devrin battığı yerdir.Eğil de kulak ver, Bu sessiz yığın, bir Vatan kalbinin attığı yerdir"dediği, Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bölge gezildi. Bu etkinlik  çeşitli kaynaşmalara ve güzel anıların yaşanmasına da vesile oldu.Bu güzel Vatan'ın ne bedeller ödenerek kendilerine armağan edildiğini göz yaşları içinde gören, öğrenen Türkocağı Gençlik kolları üyeleri, bu Vatanın bir çakıl taşından bile vazgeçmeyeceklerine dair olan inançlarını tazeleyerek ve 7 düvele "Çanakkale Geçilmez" diyen Atalarıyla gurur duyarak Isparta'ya döndüler.Gezi süresince ekibimize yardımcı olan Çanakkale Türkocağı başkanı Prof.Dr.Ahmet Gökkuş, Başkan yard.Ayhan Gider ve Gençlik kolları mensuplarına teşekkür eder, şükranlarımızı sunarız.

3-Yerel seçimlerde 3.kez Isparta belediye başkanı seçilen Yüksek Mimar Y.Ziya Günaydın'a Yönetim olarak hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

4-Çanakkale Şehitlik ziyareti gerçekleştiren SDÜ de okuyan 46 Gençlik kolları üyesi öğrencimizin gezi masraflarına katkı yapan İYAŞ Yönetim kurulu başkanı Bahattin Şenol, yönetimimizce ziyaret edilerek bir teşekkür şilt'i takdim edildi.

____________________________________________________________Türkocakları Isparta Şubesi 2010 – 2011 Dönemi Faaliyetleri

 

 1. Türk Ocakları Akdeniz Bölge Toplantısı 24 Ekim 2009 Cumartesi Günü Türk Ocağımızın ev sahipliğinde Isparta’ da gerçekleşmiştir. Öğle yemeği Isparta Valisi Sayın Ali Haydar ÖNER Beyefendinin de katılımlarıyla bölge toplantısına katılan şubelerin Başkan ve yöneticileri ile birlikte yenmiştir. Bölge toplantısını takiben birlikte yenilen akşam yemeğinden sonra Genel Başkanımız Sayın Nuri GÜRGÜR Beyefendinin konuşmacı oldukları “NEREYE AÇILIM” konulu konferans düzenlenmiştir.
 2. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kuruluşunun 86. yıl dönümü 29 Ekim 2009  akşamı Cumhuriyet Balosu ile kutlanmıştır. Baloya davet edilen Türk Ocağı yönetim kurulumuz eşleri ile birlikte katılmışlardır.
 3. Türk Ocakları Isparta Şubemiz İl Protokolünde olması hasebiyle her Milli Bayramda olduğu gibi 10 Kasım 2009 Atatürk'ü Anma Törenlerine katılarak  Atatürk Anıtı'na çelenk koymuştur.
 4. 21 Ocak 2010 akşamı SDÜ' den emekli olan Türk Ocağımızın banisi, hamisi ve hadimi Fen Edebiyat Fakültesi eski dekanlarından Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Bayram KODAMAN' a bir yemek ve SDÜ ile Türk Ocağımıza yaptığı hizmetlerden dolayı bir şilt verilmiştir.
 5. 19 Şubat 2010 günü Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ' ın konuşmacı oldukları “AÇILIMLAR ARASINDA SIKIŞAN TÜRKİYE” konulu konferans tertiplenmiştir. Konferans konuğu onuruna verilen akşam yemeğinde Türk Ocaklılar bir araya gelmiştir.
 6. Her yıl organize ettiğimiz “ÇANAKKALE SAVAŞLARI RESİM VE FOTOĞRAF SERGİSİ” bu sene 15-20 Mart 2010 tarihleri arasında , Valilik Şehitler Haftası Anma Programı içerisinde gerçekleştirilmiştir.
 7. 20 Mart 2010 akşamı Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin TAŞKIRAN' ın konuşmacı oldukları “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” konferansı gerçekleştirilmiştir. Konferans konuğuna günün anısına hazırlanan hediyeyi Şehit Aileleri Derneği Isparta Şube Başkanı Emin PINAR takdim etmiştir.
 8. 10 Nisan 2010 günü Türk Ocakları Isparta Şubesi GENÇLİK KOLLARI SDÜ öğrencisi Beytullah SARAÇ başkanlığında kurularak Genel Merkeze bildirilmiştir.
 9. 3 Mayıs 2010 akşamı Türk Ocağımız binası konferans salonunda Gençlik Kollarımızın organize ettiği “3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ” anma programı düzenlenmiştir. Yönetim Kurulu üyemiz , Gazi Lisesi eski müdürü Adem ÜNLÜ arkadaşımız 3 Mayıs 1944 yılında olan hadiseleri detaylı bir şekilde anlatmıştır.
 10. Türk Ocakları Isparta şubesi Gençlik Kollarının organize ettiği SÜTÇÜLER-YAZILI KANYON DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE PİKNİĞİ 6 Haziran 2010 günü gerçekleştirilmiştir.
 11. Her yıl gerçekleştirdiğimiz güzel ülkemizin güzel bir bölgesini tanıma amaçlı  tarihi, kültürel ve turistik gezimiz bu sene 1-4 Temmuz 2010 tarihleri arasında KONYA- AKSARAY- NEVŞEHİR- KAYSERİ  illerini kapsamıştır. Bir otobüs Türk Ocaklı ile gerçekleştirdiğimiz gezide yukarıda ki illerdeki Türk Ocakları ziyaret edilmiş, onlarla Türk Ocağımız arasında sıcak dostluklar tesis edilmiştir. Uğradığımız şehirlerdeki gezimize o ildeki Türk Ocakları yetkilileri refakat etmiştir.
 12. 5. TÜRKOCAĞI ŞÖLENİMİZ 18 Temmuz 2010 Pazar günü Gölcük Mesireliğinde gerçekleşmiştir. Şölenimize Genel merkezi temsilen Azerbaycan Bağımsızlık Hareketi Kahramanlarından Sayın Doç. Dr. Hanım HALİLOVA, Isparta Valisi Sayın A. Haydar ÖNER ve eşleri, SDÜ Dekanları ve Öğretim Üyeleri, Senirkent Belediye Başkanı, Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkanı ve İl Beyi, Sivil Toplum Örgüt Başkan ve Yöneticileri, İl Müdürleri ve 1500' e yakın Türk Ocaklı eş ve çocukları katıldı. Tavuklu pilav, ayran ve helva'nın ikram edildiği şölenimizde her sene olduğu gibi çocuklara ve büyüklere yönelik yarışmalar, okçuluk yarışmaları yapıldı. Şölen konuğu HALİLOVA bir konuşma yaparak “bugün burada kendimi Türkistanda, Nevruz Şölenlerinde zannettim” diyerek memnuniyetini belirtti. Günün anısına hazırlanan hediyeyi HALİLOVA' ya Isparta Valisi, eşleri ve İl Beyi takdim etti. 6 saat dolu dolu yaşanan şölen TRT Sanatçısı BAŞKAL Konseri ile sonlandı.
 13. 24 Ağustos 2010 akşamı Genel merkezi temsilen Eskişehir Türk Ocağı Başkanı Sayın Prof. Dr. Nedim ÜNAL'ın konuk oldukları İFTAR PROGRAMI düzenlenmiştir. 250 Türk Ocaklının katıldığı iftar programında heyecanlı bir konuşma yapan ÜNAL “Türk Ocaklarının Çanakkale ve Kurtuluş Savaşında üstlendiği görevleri anlatarak, böyle nezih bir ortam ve toplulukta bizlere iftar açma imkanı veren Isparta Türk Ocağı Yönetimine teşekkür ediyorum.” demiştir. Günün anısına hazırlanan hediyeyi Senirkent Belediye Başkanı Hüseyin BAYKAL ile Eczacılar Odası Başkanı Ecz. U. Ziya ÖRMECİ birlikte sunmuşlardır.
 14. Gençlik Kollarımızın organize ettiği CUMA SOHBETLERİNİN bu sezonun ilki 15 Ekim 2010 Cuma günü ocak binamız Konferans Salonunda gerçekleşmiştir. Şube Başkanı Op. Dr. Levent BAŞYİĞİT sohbetinde 1900’lü yılları, Osmanlı İmparatorluğunun Balkanlardaki çözülmesini, Türk Milliyetçilerinin Türk Ocağını kurma ortamını, gerekçelerini ve bugüne kadar ki tarihi gelişimini anlattı Daha sonra Gençlik Kolları üyesi Bilgecan SARAÇ katılanlara Türk Halk Müziği dinletisi sundu.
 15. Türk büyükleri ile fikir ve düşünce adamlarımızın doğum ve ölüm yıl dönümleri ile önemli gün, hafta ve bayramlarda yerel basına demeçler verilerek, konu ile ilgili görüşlerimiz kamuoyu ile paylaşılmaktadır.
 16. Faaliyetlerimizin güncel olarak Web sayfamızda ve Türk Yurdu Dergimizde yayınlanması için gerekli bilgi ve haber aktarımı titizlikle yapılmaktadır.
 17. Türk Yurdu Dergisi abone sayımız bu dönem 85 olarak tahakkuk etmiştir. 100. yılını kutlayacağımız önümüzdeki sene abone sayımızı en az 100' e çıkarmayı hedeflemekteyiz.

 TÜRKOCAĞIMIZIN 2011 YILI FAALİYETLERİ:

Türkocağımızın 2011 yılı faaliyetleri her sene tekrarladığımız ve yeni gerçekleştirilen faaliyetler olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Her sene tekrarladığımız faaliyetler olarak;1-18 Mart şehitler gününü içine alan hafta boyunca “Çanakkale savaşları resim ve fotoğraf sergisi” sergilenmiştir. Çanakkale savaşlarında yaşanan çeşitli kahramanlıkları,acıları vb. içine alan 120 parça resim ve fotoğraf Isparta'nın tek AVM'si olan IYAŞ AVM'de gösterime sunulmuştur. 2-3 Temmuz 2011 Pazar günü 6. Türkocağı şöleni gerçekleştirilmiştir. Sanatçı olarak Ozan Arif'in katıldığı şölenimizin Genel merkez konuğu Sayın Efendi Barutcu olmuştur. Ayrıca İstanbul Türkocağı Başkanı Cezmi Bayram,Eskişehir Türkocağı Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal,Antalya Türkocağı Başkanı Abdullah Uysal,Burdur Türkocağı BaşkanıHalil Rışvanoğlu,Dinar Türkocağı Başkanı Hasan Şimşek ve İstanbul Bakırköy Türkocağı Başkanı Arif Akdeniz'in şeref konuğu olduğu şölene 1500'e yakın Türkocaklı eş ve çoçukları katılmıştır. Şölenimiz her sene olduğu gibi ikramlarla başlamış,çoçukların ve büyüklerin yarışmaları ve protokol konuşmaları ile sürmüş efsanevi sanatçı ülkücü ozan Arif'in programı ile dolu dolu altı saat devam etmiştir. 3-Her yıl yaptığımız güzel ülkemizin güzel bir bölgesini tanıma amaçlı gezilerimiz bağlamında bu sene Ankarada Genel merkezimizi ve Anıtkabiri ziyaretle başlayan Batıkaradeniz bölge gezisi bir hafta sürerek Çankırı,Safranbolu,Bolu,Zonguldak,Karabük,Bartın,Kastamonu ve Amasyanın tarihi,turistik ve tabiat güzellikleri görüldü. Eski Isparta Valisi Sayın Halil İbrahim Daşöz gurubumuzu Amasya Valiliğinde kabul etti ve akşam yemeğinde bizlerle birlikte oldu. 4-Ramazan ayında 200 Türkocaklının katıldığı Genel merkezi temsilen Genel Başkan Yard. Prof. Dr. . Orhan ASLAN'ın konuk olduğu iftar programı gerçekleştirildi. 5-Kasım-Mayıs ayları arasında her hafta cuma akşamları Türkocağında gerçekleştirdiğimiz Ocakbaşı sohbetleri düzenli yapıldı. 6-Gençlik kollarımızın organize ettiği her ayın ilk pazarı gerçekleştirdiğimiz SDÜ öğrencilerine yönelik kahvaltılar düzenli bir şekilde devam etti. 
Diğer faaliyetler olarak;
*29. 12. 2010 tarihinde Genel merkez yöneticimiz Sayın Prof. Dr. Özcan Yeniçeri'nin etnik fitne konulu konferansı düzenlendi. 
*16. 03. 2011 tarihinde Türksam Başkanı Sayın Dr. Sinan Ogan konferansı gerçekleştirildi. 
*Türkocağımızın faaliyetlerine destek veren,Isparta bölge toplantısı öğle yemeğinde de birlikte olduğumuz ısparta valisi Sayın A. Haydar Öner'in Kırklareli Valiliğine atanması nedeni ile hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi ve Görevde olduğu sürece Türkocağına yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı bir şilt ile teşekkür edildi. 
*Isparta yeni valisi Sayın Memduh Oğuz ziyaret edilerek hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu. *SDÜ yeni rektörü,üyemiz Sayın Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ziyaret edilerek hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu. 
*SDÜ'de dekanlık,müdürlük vb. çeşitli görevlerde iken görev süreleri dolup ayrılan üyelerimizi ziyaret edip başarılı çalışmaları bir şilt sunularak teşvik edildi. 
*3 Mayıs Türkçüler günü gençlik kollarımızın hazırladığı bir programda Türkocağında kutlandı. Bu bağlamda hafta sonu SDÜ öğrencileri,yönetim kurulu üye ve eşlerinin katıldığı Sütçüler yazılı kanyon yürüyüş ve pikniği düzenlendi. 
*İl protokolunda olmamız nedeni ile Milli bayramlarda Atatürk anıtına celenk konuldu. Cumhuriyet balolarına katılınıldı. 
*Isparta Türkocağımızın http://www.ispartaturkocagi.org web sayfası faaliyete geçirilmiştir. Faaliyetlerimiz,duyurularımız genel merkez web sayfasında,kendi web sayfamızda ve Türk yurdu dergimizde yayınlanmaktadır. 
*Genel merkez web sayfamız günlük takip edilmektedir. 
*Türkiyenin gündemi ile ilgili konulardaki düşüncelerimiz Isparta yerel basını aracılığı ile Isparta kamuoyu ile paylaşılmaktadır. 
*Türk yurdu dergisi abone sayımız 85 dir. Bunun sayısını arttırmak en azından muhafaza etmek çabası içindeyiz. 
*Isparta Türkocağı burada sıraladığım faaliyetlerindende anlaşılacağı üzere en aktif ocaklardan birisidir. Burada huzurunuzda bu faaliyetleri birlikte planlayıp yaptığımız yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve Gençlik kolları Başkan ve yönetimine teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Kurulalı 4 yıl olan hanım kolları başkanlığımızı daha aktif hala getirmek gerekliliğininde farkındayız. 
*100. kuruluş yıldönümümüzü kutlayacağımız 2012 yılında da yukarıda yaptığımız faaliyetler doğrultusunda özel 100. yıl etkinliklerimizle Türkocağımızı Isparta da yediden yetmiş yediye herkese ne olup ne olmadığını, geçmiş ve gelecek misyonumuzu anlatmaya çalışacağız.

 

Op. Dr. Levent Başyiğit Türkocakları Isparta Şube Başkanı

 

 

 

______________________________________________________________

 

30 Ekim 2011

Türkocakları ısparta şubesi Gençlık kollarının organize ettiği aylık kahvaltıların 2.si 30 ekim 2011 pazar günü Türkocağında gerçekleşti. Kahvaltıya gençlık kollarımıza mensup sdü öğrencileri ile kahvaltı ikramlarını hazırlayan yönetim kurulu üye ve eşleri katıldı. Yönetim kurulu üyesi Adem ÜNLÜ ve başkan op. dr. Levent BAŞYİĞİT birer konuşma yaparak"Dün cumhuriyetimizin kuruluşunun 88 yılı idi. Terör şehitlerimiz ve Deprem felaketi nedeniyle bu sene biraz yurt çapında görkemli kutlamalar yapılmadı. Sizlerin cumhuriyet bayramını kutluyoruz. Her ayın ilk pazarı sizlerle kahvaltıda birlikte olarak ailelerinizin yanında kahvaltıdaymış duygusunu sizlere yaşatmak istiyoruz. Ayrıca önümüzdeki pazar kurban bayramı başlıyor. ailelerinizin ve sizlerin bayramlarını kutluyoruz,ailelerinize selamlarımızı götürün" dediler. Aralık ayı ilk pazarında kahvaltıda bir araya gelmek temennisi ile dağınıldı.

 


_______________________________________________________________


24 Ekim 2011

Türkocakları İsparta şubesi yönetim kurulu, MYO MÜDÜRLÜĞÜ görevi sona eren Türkocağı üyesi sayın Doç.Dr.Seyfettin ÇAKMAK ile İİBF İşletme Bölüm Başkanlığı görevi sona eren sayın Prof.Dr. Durmuş ACAR ı ziyaret etti. Yaptıkları başarılı çalışmaları nedeniyle Türkocağı şube başkanı Op.Dr.Levent BAŞYİĞİT tarafından bir şilt takdim edilen Öğretim üyeleri bu ziyaretten çok duygulandıklarını ve mutlu olduklarını belirterek, Türkocağının başarılı çalışma ve faaliyetlerinde daha fazla sorumluluk almak istediklerini belirttiler.

 

 

_______________________________________________________________

 

22 Ekim 2011

Türkocakları Isparta şubesi yönetim kurulu, dekanlık görevi sona eren SDÜ fen-edebiyat fakültesi dekanı,Türkocagı üyesi sayın Prof. Dr. Yusuf Ayvaz'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Dekanlık süresince yaptığı başarılı çalışmaları için şube başkanı Op.Dr. Levent Başyiğit tarafından bir şilt takdim edilen sayın Ayvaz teşekkür konuşmasında Türkocağının bu kadirşinas davranışının kendisini çok duygulandırdığını belirterek Türkocağına daha fazla zaman ayırma, görev alma için hazır olduğunu belirtti.

 

 

_________________________________________________________________


14 Ekim 2011

Türkocakları Isparta Şubesi yönetim kurulu SDÜ İlahiyat Fakültesi Dekanlığı görevini geçen hafta tamamlayan Sayın Prof.Dr.Kemal SÖZEN'i ziyaret etti.Türkocağı üyesi olan Sözen'e bir şild sunan şube başkanı Op.Dr.Levent Başyiğit bir Türkocaklı olarak yıllardır sürdürdüğü dekanlık görevi boyunca yaptığı başarılı çalışmalar ve hizmetler için teşekkür etti.Çok duygulandığı gözlenen Sayın SÖZEN bu ziyaretten ziyadesi ile memnun kaldığını,bundan sonra Türkocağında daha fazla sorumluluk üstlenmek gerektiğini belirtti.

 ________________________________________________________________

 


2 Ekim 2011

Türkocakları Isparta Şubesi Gençlik kolları başkanlığı 2011-2012 öğretim yılında Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencilerine her ayın ilk pazar sabahı kahvaltı ikramı başlattı. 2 Ekim 2011 pazar günü saat:10.30'da Türkocağındaki ilk kahvaltı ikramını yönetim kurulu üyelerimizin eşleri olan Sevgi Özlem Başyiğit,Ulviye Tülüoğlu,Aylin Türker ve Hanım kolları başkanı Adile Sema Ünlü hanımefendi hazırladılar.Şube başkanı Op.Dr.Levent Başyiğit ve gençlik kolları başkanı SDÜ öğrencisi Beytullah Saraç kısa bir konuşma yaparak hoşgeldiniz,afiyet olsun ve 2011-2012 öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundular.Kahvaltı sonrası gençlik kolları üyesi Bilgecan Saraç katılanlara sazı ve sözü ile müzik ziyafeti sundu.Aylık periyodik kahvaltıların ikincisinin kurban bayramı nedeni ile bir hafta önce yani 30 Ekim 2011 pazar günü saat:10.30'da yine Türkocağında yapılması kararlaştırılarak dağınıldı. 

 

_______________________________________________________________

16 Eylül 2011

Türkocakları Isparta Şubesi yönetim kurulu üyeleri  Op.Dr. Levent Başyiğit başkanlığında Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) rektörlüğüne yeni atanan, İktisadi ve idari bilimler fakültesi öğretim üyesi sayın Prof.Dr. Hasan İBİCİOĞLU'na nezaket ziyaretinde bulunarak yeni görevinin kendisine, SDÜ'ne ve Türk eğitim ve bilim camiasına hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette ziyaretimizden son derece mutlu olduğunu ve Türkocağının Ispartadaki çalışmalarını takip ettiğini,fırsat buldukça katıldığını bundan sonraki çalışmalarında da başarılar dilediğini bildirdi.

 

Tarih:16.09.2011

 

_______________________________________________________________

 

Isparta Şubesinde İftar Programı

 

Türkocakları Isparta Şubesinin iftar programı 22.08.2011 Pazartesi akşamı Teras park Restaurantda gerçekleşti. Genel merkezi temsilen Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Arslan'ın katıldığı programa SDÜ rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Rektör yardımcıları, Fen-Edebiyat fakültesi dekanı, Öğretim üyeleri, Sosyal Hizmet Dernek başkanı, Gönen Belediye başkanı, Türk Eğitim-Sen şube başkanı, Toroslar yörük türkmen federasyon genel başkanı ve 200 civarında davetli katıldı. Yemek sonrası katılımcılara teşekkür konuşması yapan şube başkanı Op. Dr. Levent Başyiğit'den sonra söz alan proğram konuğu Prof. Dr. Orhan Arslan islamiyet, oruç ve kur'ana dokunmak üzerine ilgi gören bir konuşma yaptı. İftara katılanların kendi aralarındaki sohbeti gece yarısına kadar sürdü. Konuğun ankaraya uğurlanması ile program sonlandırıldı.

 

 

Tarih: 27.08.2011

______________________________________________________________Isparta Şubesinden Batı Karadeniz Gezisi


        Türkocakları Isparta Şubesi gezginleri, geziden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem BARDAK sorumluluğunda 11-16 Temmuz 2011 tarihleri arasında Batı Karadeniz gezisi gerçekleştirdiler. 11 Temmuz pazartesi sabahı yola çıkan gezginlerin ilk durağı Ankara Türkocağı Genel Merkezi oldu. Gezginleri Genel Başkan Sayın Nuri GÜRGÜR, Genel Sekreter Prof.Dr.Orhan KAVUNCU, Genel Sekreter yardımcısı Yard.Doç.Dr. Bülent AKSOY ve Efendi BARUTÇU karşıladılar. Öğle yemeği birlikte yendi.Isparta Şube Başkanı Op.Dr.Levent BAŞYİĞİT ve Nuri GÜRGÜR’ün konuşmalarından sonra vedalaşıldı. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Türk milliyetçisi M.Kemal ATATÜRK’ün ebedi istirahatgahı ANITKABİR ve Türk Milliyetçilerinin Başbuğu Alparslan TÜRKEŞ’in mezarı ziyaret edildikten sonra Çankırı’ya hareket edildi. Çankırı gezildi. Gezi boyunca üç gün Safranbolu’da, birer gün de Kastamonu ve Amasya’da konaklanıldı. Beş gece altı gün süren gezi boyunca Çankırı, Bolu, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Amasya illerinin tabiat ve doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel zenginlikleri görülmeye çalışıldı. İnebolu’da müze haline getirilen tarihi Türkocağı binası ziyaret edildi. Amasra’da yat gezisi düzenlendi. Bolu Türkocağı binasında Başkan Sayın Yunus Nadi ÖZÇELİK ve yönetim kurulu üyeleri gezginlere ikramda bulundular. Buradaki Abant ve Gölcük göl gezileri gezginlerin yol yorgunluğunu giderdi. Gezinin son günü Amasya’da Türkocağı Başkanı Sayın Ahmet ZEYTÜNLÜ’nün gezginleri karşılaması ile başladı. Burada valilik görevini yapmakta olup daha önce Isparta valiliği görevinde bulunan Sayın Halil İbrahim DAŞÖZ gezginleri valilikte kabul ederek görüştü; Amasya’ya hakim bir tepede akşam yemeğinde birlikte olarak hasret giderdi. Bu gezi ile hem Isparta’da Türkocağına destek ve gönül verenlerle birlikte güzel ülkemizin güzel bir bölgesi gezilmiş hem de Genel Merkez ile gezilen illerdeki Türkocakları arasında sıcak ilişkiler ve dostluklar tesis edilmiş oldu. Gezi süresince konaklamalarımızı planlayan  Karabük Türkocağı Başkanı Sayın Mustafa BOZ’a, Amasya Türkocağı Başkanı Sayın Ahmet ZEYTÜNLÜ’ye ve Kastamonu Türk Eğitim-Sen üyesi Turizm Eğitim Merkezi Müd.Yard. Sayın Bünyamin SÖNMEZ’e teşekkür ederiz.

 

 

_________________________________________________________________

 

 

OZAN ARİF Lİ İSPARTA 6.TÜRKOCAĞI ŞÖLENİ MUHTEŞEM GEÇTİ‏ ..

 

Türk Ocakları Isparta şubesinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Türkocağı şölenlerinin 6.sı 3 temmuz 2011 pazar günü Gölcük DSİ bahçesinde yapıldı. Saat 13.00 da başlayan program dolu dolu geçerek 7 saat sürdü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının toplu olarak okunmasından sonra katılanlara tavuklu pilav , helva ve ayran ikramı başladı.

Şölene Isparta Vali Yardımcıları Sayın Kadri Canan , Tahir Demir , Türkocağı Genel Merkez yönetim kurulu üyesi Sayın Efendi Barutçu , Ozan Arif , İstanbul Türkocağı başkanı Cezmi Bayram , Eskişehir T.O başkanı Nedim Ünal , Bakırköy T.O başkanı Arif Akdeniz , Dinar T.O başkanı Hasan Şimşek , Antalya T.O başkanı Abdullah Uysal , Burdur T.O başkanı Halil Rişvanoğlu  , Şehit aileleri ve muharip gaziler dernek başkanları başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgüt başkan ve yöneticileri , SDÜ Dekan ve Öğretim Üyeleri ile kalabalık bir halk katıldı. İlk olarak Isparta Mehteran sahne aldı.

 Mehteran

Çeşitli marşlarla katılanları çoşturdu. Daha sonra çocuklara ve yetişkinlere yönelik çuval içinde zıplayarak koşma , ağzında kaşıkta yumurta taşıma ve denge mekanizma yarışmaları yapıldı. Kıyasıya geçen yarışmadan sonra birincilere hediyeleri Türkocağı başkanlarınca taktim edildi. Yetişkinlerin halat çekme yarışı cok zorlu geçti. Bunu takiben okçuluk yarışmaları başladı. Türkiye okçuluk federasyonuna bağlı Ispartalı 4 okçu çocuğun Yalçın Ünsal nezaretinde gerçekleşen yarışmaları nefesleri kesti. Olimpiyat 3.sü Begümhan Ünsalın da aralarında olduğu birincilere de ödüllerini Vali Yardımcıları taktim etti. Şölenin bu aşamasında açılış konuşmasını yapmak üzere şube başkanı Op.Dr.Levent Başyiğit mikrofona davet edildi. Katılanlara hoş geldiniz diyen Başyiğit bu şölenden amaçlarının Türk Milliyetçilerinin eş ve çocuklarının böyle bir şölenle pazar günü biraraya gelerek tanışmalarını , çocukların birbiriyle yarışmalarını ve hep birlikte eğlenmeyi hedeflediklerini belirtti. Daha sonra Türkocağı Genel Merkezini temsilen şölene katılan  Sayın Efendi Barutçu bir konuşma yaparak katılanlara hitap etti. Böyle bir organizasyona imza atan Isparta Türkocağı Başkan ve Yönetim Kuruluna teşekkür ederek takdir ve şükranlarını bildirdi. Bu noktada 6. Türkocağı şöleni ağası seçilen Metro Mühendislik Sayın Mustafa Özaydına şölen ağası kıyafeti giydirilerek şildi taktim edildi.

Şölenin heyecanı saat 18.00 sıralarında Ozan Arif'in sahne almasıyla doruk noktasına ulaştı. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Ozan Arif katılanları ezgileri ve destanları ile çoşturdu , Türk Milliyetçileriyle hasret giderdi. Seneye Türkocaklarının kuruluşunun 100.yılında yine bu mekanda 7.Türkocağı şöleninde biraraya gelmek temennisiyle programa son verildi.

 

 

______________________________________________________________

 

 

Isparta Türk Ocağı Gençlik Kolları 3 Mayıs Türkçüler günü nedeni ile doğa yürüyüşü ve pikniği düzenledi

 

Isparta Türk Ocağı Gençlik Kolları 3 Mayıs Türkçüler günü nedeni ile 8 Mayıs 2011 Pazar günü Sütçüler Yazılı Kanyonda bir doğa yürüşü ve piknik düzenlemiştir.Pikniğe SDÜ'de okuyan 35 öğrenci ile Türk Ocağı yönetim kurulu üye ve eşleri toplam 50 kişi katılmıştır.Mevsim itibari ile suyun coşkulu aktığı bir ortamda öğrencilerin özgün müzik dinletisi eşliğinde güzel bir piknik yapılmıştır.Daha sonra Gençlik Kolları Başkanı SDÜ öğrencisi Beytullah SARAÇ bu pikniği düzenleme amaçlarını ve 3 Mayıs Türkçüler gününü anlatan bir konuşma yapmıştır.Dönüş yolu üzerinde bulunan Kovada Gölü'ne uğranılarak fotoğraflar çekilmiştir.Bu faaliyetimizle SDÜ'de okuyan gençlerimizle Türk Ocağımız arasında sıcak bağlar oluşturulmuştur.

 

 

 

 

 

______________________________________________________________

Isparta Türk Ocağı 3 Mayıs Türkçüler gününü andı

 

Türk Ocakları Isparta Şubesi Ülkü Ocağı ile birlikte 3 Mayıs Türkçüler günü'nü 3 Mayıs 2011 günü iki değişik programla andı. Etkinliğe Türk Ocağı Başkanı Op. Dr. Levent BAŞYİĞİT, Ülkü Ocağı Başkanı Aziz ŞENCAN, SDÜ Öğretim üyeleri ve öğrencileri ile kalabalık bir halk katıldı. Isparta kaymakkapı meydanında saat:17. 30'da gerçekleşen ilk programda mehter takımı marşlarla katılanları coşturdu. 3 Mayıs Türkçüler günü ile ilgili konuşmalar ve ATSIZ'dan okunan şiirlerle devam eden etkinlik tavuklu pilav ve helva dağıtımı ile sona erdi. Günün ikinci programı saat:20. 30'da konferans salonunda gerçekleşti. Türk Ocağı yönetim kurulu sekreteri emekli öğretmen Adem ÜNLÜ bir saat süren sunumunda ATSIZ'ın fırtınalı hayat hikayesi ile Türkiye'yi 3 Mayıs 1944'e getiren olayları, o yıllardaki Dünya ve Türkiye'nin şartlarını, dava sürecini ve Türk milliyetçilerinin beraatle sonuçlanan Türkçülük, Turancılık yargılanmalarını anlattı. Tabutluklarda 500 mumluk ampüller altında işkenceler gören 23 Ülkü devinden bugün itibari ile 2 kişinin hayatta olduğunu belireterek ölenlere rahmet, yaşayanlara sağlıklı ve uzun ömür diledi. 

 

 

 

 

______________________________________________________________

 

 

 

 

Türk Ocakları Isparta Şubemizin 08.04.2011 tarihli cuma sohbetinin konuğu emekli müftü Sayın İsmail Öncel,konusu ise nisan ayı içinde kutlu doğum haftası olarak kutlanan "Kutlu Doğum"oldu.Türk Ocağı Konferans salonunda gerçekleşen sohbete Sdü Öğretim üyeleri,öğrenciler ve Türk Ocaklılar katıldı.İlk insan Hz.Adem alehisselamın yasaklı meyve yiyip cennetten kovulması üzerine yıllarca ağlayarak af dilemesi, Hz.Muhammed (sav) efendimizin yüzü suyu hörmetine tekrar cennete kabul edilmesi, yani peygamberimizin doğum müjdesinin ilk insan Hz.Adem döneminde verildiği örneği ile başlayan sohbette peygamberimizin güzel ahlakından ve hayatından kesitler anlatıldı.Müslümanların Hz.Peygamber'e olan saygı,sevgisinin vehhabilikte olduğu gibi yanlış değerlendirilmemesi belirtilerek Hz.Muhammed'in ümmetine mahşerde şefaat edecek tek peygamber olduğu anlatıldı.Daha sonra soru cevap şeklinde devam eden sohbet iki saat sürdü.

 

 

Tarih: 09.04.2011

 

 

 

 

faaliyetlerimizi http://www.turkocagi.org.tr/modules.php?name=Faaliyetler&pa=showpage&pid=32 bağlantısından da takip edebilirsiniz...

 

Türk Ocakları - Kamu Yararına Çalışır Dernek


Yorumlar - Yorum Yaz