• https://www.facebook.com/pages/Isparta-T%C3%BCrk-Oca%C4%9F%C4%B1/1565890796990196
  • https://twitter.com/IspTurkOcagi

" TÜRK OCAKLARI - KAMU YARARINA ÇALIŞIR DERNEK"    "Türk Ocağı, Türk’ün has ocağı, varlık ve birlik ocağı,yüksek alevlerle tütsün, muhitine nurlar saçsın; yaşasın ve yaşatsın.Türk Ocağı, Türklük güneşinin ocağıdır. Asırlarca bunu söndürmek için çalıştılar. Bu ocak hepimizi aydınlattı." (1923 Kemal Atatürk )

Başkandan
leventbasyigit@hotmail.com
O KOMANDO AYVAZ İDİ
21/04/2013
Bugün, 1942 yılında Gaziantep'de doğup 19.04.2008 de Ankara'da gerçekleşen Türkocakları 37. Genel kurulunda geçirdiği kalp krizi sonrası,aralarında benim de bulunduğum hekimlerin yoğun çabasına rağmen kurtaramadığımız Ülkü devlerinden Ayvaz Gökdemir'in hakka yürüyüşünün 5.seneyi devriyesi.
                    O ömrünün her anını "Bayrak inmesin,Ezan dinmesin,Vatan bölünmesin" diye yaşayan,yaşatan Türk Milliyetçisi idi.Hakka yürüdüğü güne kadar ki Öğretmen Okulları Genel Müdürlüğü,Gaziantep,Kayseri,Erzurum Milletvekilliği,Devlet Bakanlığı gibi görevlerde hep sıra dışı olmuş, bayraklaşmıştır.O hiç bir zaman idareyi maslahatçı olmamıştır.
                   Bu gün İmralıdaki bebek katili,terörist başı ile kandil arasındaki mektuplaşmanın ulaklığını yapan BDP nin o tarihlerdeki uzantısı olan DEP li Milletvekillerin tutuklanmaları üzerine Türkiye'yi denetlemeye gelen ve hemen serbest bırakılmalarını isteyen aralarında Claudia Roth'un da bulunduğu 3 bayan parlementere karşı TC Devletinin bir bakanı olarak söylediği sözler Dünya çapında yankı bulmuştu.O,yürekli çıkışları nedeniyle "Komando Ayvaz" olarak bilinirdi.
                    Ayakların baş,baş tacı olduğu,75 milyonluk Türk Milletinin uyuşturulup,uyutulduğu, terörist başı ile kandil arasındaki mektuplaşmayı takip etmeye mecbur,mahkum edildiği,Bakanlıklardan TC nin söküldüğü,Türk Bayrağına yeni isim arandığı,resmi dil Türkçe'ye kardeş dilin eklenmek istendiği, Milli Üniter Devletimize ortak namzetinin ortaya çıktığı  5.ölüm yıl dönümünde onu özlemle,rahmetle anıyoruz.
                                                                                                    Op.Dr.Levent Başyiğit
                                                                                         Türkocakları Isparta Şubesi Başkanı


544 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÇİN'E KİM DUR DİYECEK - 03/10/2014
Kadim Türk yurdu Doğu Türkistan’da Çin Halk Cumhuriyeti yetkililerinin asimilasyon ve zulüm politikaları her geçen gün artan bir şekilde devam etmektedir. Çin, Doğu Türkistan’da sistemli olarak insan hakları ihlalleri yapmakta...
Milli Eğitimdeki haksız,hukuksuz kıyım durdurulmalıdır - 15/09/2014
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul müdürlerinin görevden alınmaları uygulamasında; tecrübeli, liyakat sahibi, çalışkan, dürüst, hak ederek müdürlük makamına gelmiş, yolsuzluğa ve haksızlığa...
RUSYA KIRIM’DAN ELİNİ ÇEK! - 22/03/2014
Moskof yayılmacılığının son adımı yüzlerce yıllık Türk ve Müslüman toprağı olan Kırım’da atılmaktadır...
KIRIM'DAKİ KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM - 11/03/2014
Ukrayna’da yaşanan gelişmeler Türk dünyasının ayrılmaz bir parçası olan Kırım’da yaşayan Kırım Tatarlarının...
Size yakışmadı Sayın Ümit Özdağ Bey - 26/12/2013
Bir Türk milliyetçisi ve 11 yıldır Isparta Türkocağı başkanı olarak çeşitli platformlarda sizi Türk milliyetçilerin gözü,kulağı,sesi olarak görüyor,takdir ve takip ediyorum.Babanız rahmetli Muzaffer Özdağ gibi Türk milletinin tabiri caiz ise kutup..
TÜRKOCAĞI’NIN ISPARTA’MIZI ZİYARET EDEN AKİLLER HEYETİNE TOPLANTIDA SUNDUĞU GÖRÜŞLERİ - 21/05/2013
Geçen sene, Osmanlı’dan Cumhuriyete uzanan süreçte 100.kuruluş yılını kutlayan Türk Ocakları, dün Çanakkale’de, Kurtuluş savaşında cephede, daha sonra da Türkiye’nin inşasında Atatürk’ün yanında nasıl Milli mektep olarak işlevi gördü...
BASIN AÇIKLAMASI - 27/04/2013
NİCE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMLARINA........ 23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı gündür Her 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlarız Egemenlik yönetme yetkisidir Ulusal egemenlik...
Balkan vahşeti 100. Yılında - 09/11/2012
Yüzyılın en büyük insanlık dramına sahne olan Balkan Savaşlarının ardından 100 yıl geçti...
Başkanımız Op.Dr.Levent BAŞYİĞİT'in 100.Yıl Kurultayında Yapmış Oldukları Konuşma - 24/04/2012
Sayın Genel Başkanım,sayın divan,100.yıl Genel Kuruluna katılan Şubelerin Başkan,Yönetici ve Delegeleri.Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Genel Başkanlarımız,kurucularımız rahmetli Hamdullah Suphi Tanrıöver, Prof.Dr.Osman Turan,Yusuf Akçura,M.Emin..